Posty

Wyświetlanie postów z maj, 2020

Zaginęła mieszkanka Bytomia.

Obraz
Irena ROMANEK 18 stycznia 2020 r. opuściła miejsce zamieszkania i dotychczas nie nawiązała kontaktu z najbliższymi. Osoby mogące pomóc w ustaleniu jej miejsca pobytu prosimy o kontakt. Rysopis: wiek: z wyglądu ok. 40 lat, wzrost: 160 cm, uszy: średniej wielkości przylegające, oczy: koloru niebieskiego, nos: średniej wielkości opuszczony w dół, widoczne braki w uzębieniu. Znaki szczególne: blizna w dolnej części brzucha. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionej osoby proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu tel.032 3888280, lub z najbliższą jednostką policji - tel. 997 i 112.

Ruszyły badania przesiewowe górników

Obraz
Dziś ruszyły badania przesiewowe górników pracujących w kopalniach, w których wystąpiła największa ilość zakażeń. – Decyzją rządu oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dzisiaj przebadanych ma być łącznie 1000 górników – zapowiada wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. A chodzi o pracowników pięciu kopalń: Jankowice, Murcki – Staszic, Sośnica należących do Polskiej Grupy Górniczej, KWK Pniówek zarządzanej przez Jastrzębską Spółkę Węglową oraz KWK Bobrek Węglokoksu. – Z informacji, które przekazali nam powiatowi inspektorzy sanitarni, od rana w pięciu punktach wyznaczonych wspólnie przez  sanepid i dyrekcje kopalń, trwa już proces pobierania wymazów w systemie drive-thru. Wytypowani przez zakład górnicy podjeżdżają swoimi samochodami pod namiot, nie wychodzą z pojazdów, jedynie opuszczają szybę i wyspecjalizowany personel medyczny sprawnie pobiera wymaz z gardła. Próbki jeszcze dziś trafią do laboratorium do badania genetycznego pod kątem obecności Covid-19 – objaśnia wojewoda śląski J...

Wpadł na gorącym uczynku.

Obraz
Kryminalni z Chrzanowskiego zatrzymali sprawcę kradzieży. 24-letni mieszkaniec Bytomia w jednym z marketów w centrum miasta kradł kosmetyki. Jego łupem padł również rower. Złodziej wczoraj usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia. W ręce kryminalnych z „dwójki” wpadł 24-letni mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna kradł kosmetyki w jednym z marketów w centrum miasta. Wczoraj został ujęty na gorącym uczynku przez pracownika ochrony i przekazany w ręce mundurowych. Jak ustalili śledczy złodziej od początku kwietnia br. wyniósł ze sklepu towar warty prawie 2,5 tys. złotych. Jego łupem padł również rower, który został odzyskany przez stróżów prawa. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Teraz stanie przed sądem. Grozi mu do 5 lat za kratami. Za: KMP w Bytomiu. Fot. również.